SEO: ha új honlapot készítesz régi tartalommal

Search Engine Optimization, vagyis SEO, magyarul keresőoptimalizálás tábla - Doctus
Search Engine Optimization, vagyis SEO, magyarul keresőoptimalizálás

Mit tenne a SEO doctus?

A címben felmutatott probléma – régi honlap újra cserélésekor a SEO – a valóságban került terítékre az elmúlt napokban és az alábbiak szerint fejtettem ki a véleményem. Ez azért lehet közérdekű, mert a különféle siker vagy legalábbis sikeresnek tudott platformok, sablonok iszonyú gyorsasággal váltják egymást. Nemrég még nem is számított fontos honlapépítőnek aki nem Joomlán bűvölte a bájtokat. Ma már sokan más megoldást tartanak menő megoldásnak. Például a WordPress-re esküsznek. És éppen ezért sokan váltanak egyikről a másikra, majd egy-két év elteltével esetleg egy harmadikra.

Őrizd meg a hidegvéreden túl

Általában ugyanaz lesz a domain, nem lesz szükség a külső linkek megőrzéséhez 301-es átirányításra.
Ám érdemes a főoldalon (és a megmaradó kategória oldalakon) a title-t és a description-t megőrizni – ha csak nem tudsz az ezekben szereplőknél keresettebb kulcsszavakat, kulcskifejezéseket találni – mivel ezeket már „ismeri” a Google.

Meg kell őrizni a Google Search Console; Analytics; Ads; Vállalkozás profil (térképesnek ill. Cégem-nek neveztük régebben) ill. a facebook, twitter stb kapcsolódásokat!

A webáruházak alapstruktúrája: főoldal – kategória oldalak – termékoldalak. Ezekhez még hozzájönnek a már most is meglévő „kiegészítők”, mint Adatkezelés, ÁSZF stb. Ez utóbbiak sem maradhatnak el!

Ha nem volt ilyen a honlap struktúrában, legyen

Hogy a navigáció során kiismerje magát a látogató, ún. morzsákat (Breadcrumbs) érdemes beállíttatni.

A honlap betöltődése legyen gyors. (Gyorsítást segítő pluginek – Pl. Lazy loading for image alkalmazása.). A képek megfelelő méretűek legyenek és max 72 dpi-sek.

Minden oldalnak legyen saját, önálló title (max 60 karakter) és description (min. 100 – max. 160 karakter) meta tagje, vagyis címe és leírása.
A főoldal és a főbb kategória oldalaknál ezt kézzel is meg lehet valósítani, nagy számú termékoldal esetén viszont már érdemes automatikus kitöltésre állni.

Minden oldal rendelkezzen 1 db h1 (Heading1) oldalcímmel és ha a struktúra megkívánja legyenek alcímek (h2-h6). Ezek a téma ill. a termék kulcsszavait, kulcskifejezéseit tartalmazzák.
A képek érthető, értelmes elnevezéssel bírjanak. Legyen a képeknek neve, alternatív szövege (alt) és title-ja.
Legyen belső linkelés (relatív linkek), erre sok megoldás adódhat. És bármilyen meglepő, a módjával használt, relevanciát tükröző, kifelé irányuló linkek is hasznosak.

A keresőoptimalizálás világából sok egyéb hasznos információ érhető el ezeken a szakmai blogokon:

Megosztás a közösségi médiában

Szólj hozzá!